Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin

Publikuar tek: aktualitet, më 06:33 17-07-2015 Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fitër Bajramin

Besimtarët myslimanë shqiptarë dhe ata në mbarë botën, festojnë sot, pas 30 ditësh agjërim, Fitër Bajramin.

Festa ka nisur me faljen e Bajramit ku në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” janë mblehdhur qindra besimtarë, ndërsa në Prishtinë ata janë mbledhur në Xhaminë e Madhe. Me rastin e kësaj feste, kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj ka uruar besimtarët dhe të gjithë shqiptarët anembanë botës për festën e Fitër Bajramit, e cila është simboli i paqes, qetësisë shpirtërore dhe harmonisë. Bruçaj është lutur për më shumë begati, paqe e qetësi për shoqërinë dhe atdheun tonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtohen kuqezinjtë e kombëtares, Ajeti dhe Xhimshiti marin nënshtetësinë shqiptare
Zbardhen dëshmitë, 17-vjeçari: Vëllezërit Aliko më thanë që do qëllonin mbi policinë »
Article Logic
Execution time: 0.012896060943604
array(1) { ["section"]=> string(55) "besimtaret-myslimane-kremtojne-sot-fiter-bajramin-16367" }