Besnik Hasi firmos me polakët e Legia Warsaw

Publikuar tek: sport, më 23:34 03-06-2016 Besnik Hasi firmos me polakët e Legia Warsaw

Trajneri shqiptar, Besnik Hasi ka firmosur një kontratë dy vjeçare me skuadrën polake Legia Warsaw.

Hasi është prezantuar ditën e sotme nga kryeqytetasit, në një kohë kur oferat për shqiptarin nuk mungonin dhe klubi që ishte futur së fundmi në garë ishte Nottingham Forest.

“Ne duam të arrijmë maksimumin në kompeticionet europiane. Shpresoj që të bëjmë futboll të mirë dhe tifozët ta shijojnë. Mund të flasim për Europa League, por kemi gjithashtu shanse të kualifikohemi në Champions League. Kam luajtur atje me Anderlecht dhe nuk do doja të ndryshoja në këtë aspekt”, është shprehur Hasi.

Legia e Warsaw-s do të jetë skuadra e dytë në karrierë që Besnik Hasi do të drejtojë pas suksesit me Anderlecht.

Legia e mbylli këtë sezon në vendin e parë në kampionatin polak. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « De Biasi flet pas humbjes 3-1 kundër Ukrainës
Ja pse ylli i famës së Muhammad Ali është në mur dhe jo në rrugë »
Article Logic
Execution time: 0.0084969997406006
array(1) { ["section"]=> string(50) "besnik-hasi-firmos-me-polaket-e-legia-warsaw-42383" }