Betohet Pjerin Ndreu për Bashkinë e Lezhës, në ceremoni edhe kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut

Publikuar tek: politike, më 13:20 14-08-2019 Betohet Pjerin Ndreu për Bashkinë e Lezhës, në ceremoni edhe kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut

Konstituohet Këshilli Bashkiak i Lezhës dhe betohet kryebashkiaku i ri Pjerin Ndreu.

Prezent në ceremoni ishte ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi dhe një sërë personash të tjerë.

Mësohet se Ndreu është betuar në ambientet e Bibilotekës "Gjergj Fishta" dhe më pas është nisur drejt bashkisë.

Ndërkohë ish-kryebashkiaku demokrat Fran Frrokaj deklaroi ditën e djeshme se do ta lirojë zyrën qetësisht dhe nuk do të bëjë rezistencë.

Ndreu fitoi bashkinë e Lezhës me më shumë vota kundrejt dy rivalëve Eduart Ndocaj dhe Salvador Kaçaj.

67967036_403003283682339_7312057366172663808_o.jpg

67967390_403003270349007_1302874923332534272_o.jpg

67893328_403003220349012_3359800534516105216_o.jpg

68541740_403003490348985_4721417253109628928_o.jpg

68681472_403003480348986_4110817089965522944_o.jpg

68878758_403003467015654_5055814623568068608_o.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088968276977539
array(1) { ["section"]=> string(106) "betohet-pjerin-ndreu-per-bashkine-e-lezhes-ne-ceremoni-edhe-kryeparlamentari-i-maqedonise-se-veriut-175307" }