Biblioteka e Frashërllinjve në gjendje të mjeruar, askush nuk ndërhyn

Publikuar tek: kulture-art, më 20:01 10-09-2015 Biblioteka e Frashërllinjve në gjendje të mjeruar, askush nuk ndërhyn

Vëllezërit Frashëri mund të kenë kontribuar shumë në historinë dhe kulturën shqiptare, por jo aq sa trashëgimia e tyre të tërheqi vëmendjen e shtetit për t’u mirëmbajtur ashtu siç e meriton.

Kjo foto është bërë në bibliotekën e vëllezërve Frashëri në banesën e tyre në fshatin Frashër të Përmetit.

Banesa e Frashërllinjve, e cila duhej të ishte një pikë e rëndësishme turistike jo vetëm për këtë fshat, por për të gjithë zonën e Përmetit, është tërësisht jashtë vëmendjes së institucioneve lokale dhe qendrore.

Fotoja tregon edhe njëherë tjetër se sa shumë kujdesemi për trashëgiminë e atyre që dhanë gjithçka për kombin tonë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035530090332031
array(1) { ["section"]=> string(74) "biblioteka-e-frasherllinjve-ne-gjendje-te-mjeruar-askush-nuk-nderhyn-20491" }