Biçiklisti që ka udhëtuar në gjithë Europën, mbërrin në Shqipëri dhe pastron plazhin e Himarës

Publikuar tek: bota, më 15:31 04-04-2019 Biçiklisti që ka udhëtuar në gjithë Europën, mbërrin në Shqipëri dhe pastron plazhin e Himarës

Dean Nicholson një skocez që është larguar nga shteti i tij për të udhëtuar të gjithë Europën me një biçikletë është bërë i famshëm jo vetëm për udhëtimet e tij por edhe për macen që ai mban me vete.

 

Në Bosnje 31-vjeçari gjeti një ‘shok’ që e mban me vetë gjatë udhëtimeve. Nala, maçoku i tij që e ka marrë emrin nga filmi i ‘Mbretit Luan’ udhëton të gjithë Europën në krah të shokut e tij.

Ata kanë qenë në Mal të Zi, në Bosnje, në Maqedoninë e Veriut madje edhe në Shqipëri! Strehohen ku të kenë mundësi dhe punojnë për të mbledhur para për udhëtimin e tyre të rradhës. Madje Dean ka dhënë një kontribut të madh në pastrimin e ambientit pasi ka pastruar dhjetra vende që ka vizituar, midis tyre edhe plazhin e Himarës.

31-vjeçari ka tashmë 100 mijë followers dhe historia e tij ka bërë xhiron e mediave në të gjithë botën.

56739317_507679666430284_3296034065605459968_n.jpg

55944878_164952984437693_8754368694827614208_n.jpg

56196752_163521517922287_1023490728111636480_n.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013519048690796
array(1) { ["section"]=> string(100) "biciklisti-qe-ka-udhetuar-ne-gjithe-europen-mberrin-ne-shqiperi-dhe-pastron-plazhin-e-himares-159178" }