Biden dhe Johnson zhvillojnë bisedën e parë telefonike, zotohen për thellim të bashkëpunimit

Publikuar tek: bota, më 13:22 24-01-2021 Biden dhe Johnson zhvillojnë bisedën e parë telefonike, zotohen për thellim të bashkëpunimit

Presidenti ri i SHBA-së, Joe Biden dhe Kryeministri Boris Johnson kanë zhvilluar telefonatën e tyre të pare.

Bëhet me dije se në këtë telefonatë është theksuar rëndësia në zgjerimin dhe thellimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Johnson shkruan: Shumë mirë të flasësh me Presidentin Joe Biden këtë mbrëmje. Unë pres që të thelloj aleancën e gjatë midis dy vendeve tona ndërsa drejtojmë një rimëkëmbje të gjelbër dhe të qëndrueshme nga Covid-19.

Johnson u bë udhëheqësi i parë evropian që ka folur me presidentin e ri pasi ai më parë ka folur me me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau dhe presidentin meksikan, Andrés Manuel López Obrador.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TRONDITËSE/ Kjo mushkonjë po vret 1 milion njerëz në vit, transmeton sëmundje të rrezikshme
»
Article Logic
Execution time: 0.012845993041992
array(1) { ["section"]=> string(98) "biden-dhe-johnson-zhvillojne-biseden-e-pare-telefonike-zotohen-per-thellim-te-bashkepunimit-236194" }