Bie korenti në pishinën e resortit në Turqi, të paktën 5 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 18:26 23-06-2017 Bie korenti në pishinën e resortit në Turqi, të paktën 5 të vdekur

Tre fëmijë janë mes pesë viktimave që kanë humbur jetën si pasojë e kontaktit me energjinë elektrike në pishinën e një resorti në Turqi.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin Akyazi, në veri-perëndim të Turqisë. Mes viktimave është edhe roja i pishinës i cili është hedhur në ujë për të shpëtuar fëmijët. Të pestë u dërguan me urgjencë në spital por kanë ndërruar jetë rrugës.

Autoritetet turke kanë nisur menjëherë hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes së rëndë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011047124862671
array(1) { ["section"]=> string(71) "bie-korenti-ne-pishinen-e-resortit-ne-turqi-te-pakten-5-te-vdekur-83593" }