Bie nga 70 metër lartësi, 15 vjeçarja i shpëton rrezikut për jetën

Publikuar tek: bota, më 19:35 10-04-2015 Bie nga 70 metër lartësi, 15 vjeçarja i shpëton rrezikut për jetën

Një 15-vjeçare me emrin Leah ka rënë nga 70 metër lartësi duke u përplasur në fushën poshtë shkëmbit në veri të Yorkshir-it.

Leah ka qenë në një kamp pushimi dhe ka humbur kontrollin tek sa vraponte mbi shkëmb. Gjendja e vajzës është kritike me dëmtime të shumta në kokë, por i ka shpëtuar rrezikut për jetën.

Babai i saj ka qenë dëshmitar i ngjarjes i cili ka njoftuar menjëherë shërbimet emergjente. Kërkimeve të vajzës i janë bashkuar edhe rojet bregdetare dhe një helikopter shpëtimi  pasi pranë ndodhej deti, por nuk ka qenë e nevojshme pasi vajza ka rënë në tokë dhe është ngritur vetë në këmbë duke qarë nga dhimbjet. 15-vjeçarja ishte banuese në Nottingham.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012091159820557
array(1) { ["section"]=> string(70) "bie-nga-70-meter-lartesi-15-vjecarja-i-shpeton-rrezikut-per-jeten-8397" }