Bie nga biçikleta, vdes ish-kryetari i bashkisë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 14:08 26-08-2019 Bie nga biçikleta, vdes ish-kryetari i bashkisë (FOTO) Foto ilustruese

Ish-kryetari i bashkisë së Olienas Francesco Capelli humbi jetën sot teksa ra nga biçikleta.

Mediat italiane raportojnë se 74-vjeçari, i cili mendohet se vuante nga një sëmundje dhe udhëtonte gjithmonë me biçikletë, humbi kontrollin dhe ra në asfalt. Çarja e arteries femurale (kofshë) i ka shkaktuar vdekjen.

Ai nuk pati mundësi të kontaktone për ndihmë, pasi zona ku ndodhej nuk kapej dot nga valët telefonike. Në vendngjarje mbërritën 118 punonjës të shërbimit të shpëtimit, por gjatë rrugës në spitalin e Nuoros, Capelli humbi jetën për shkak të hemorragjisë së madhe.

capelli.jpg

Franceco Capelli 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010082006454468
array(1) { ["section"]=> string(58) "bie-nga-bicikleta-vdes-ish-kryetari-i-bashkise-foto-176366" }