Bie nga kati i 7-të i pallatit, ndërron jetë ish-ministri (Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:58 17-01-2017 Bie nga kati i 7-të i pallatit, ndërron jetë ish-ministri (Emri) foto ilustruese

Ish-ministri për Rendin PublikVladimir Hysi ka gjetur vdekjen pasi është rrëzuar aksidentalisht nga kati i 7-të i një pallati.

Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në Durrës tek ‘Shkëmbi i Kavajës", ndërkohë që policia bën me dije se viktima është Vladimir Hysi, 65 vjeç, banues në Tiranë.

Mësohet se Hysi është rrëzuar aksidentalisht nga kati i shtatë i një pallati e për pasojë ka ndërruar jetë. Hysi në Dhjetor 91 deri nç Prill 92 ka mbajtur postin e Ministrit për Rendin Publik.

Sipas policisë 65-vjeçari ka humbur ekujlibrin dhe është rrëzuar dhe nuk ka mundur t'i mbijetojë plagëve të marra.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyjqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy vëllezër vrasin me thikë në zemër të riun në Vlorë
Emisioni investigativ “Stop” transmeton sot “VIDEOSKANDALIN” »
Article Logic
Execution time: 0.01097297668457
array(1) { ["section"]=> string(67) "bie-nga-kati-i-7-te-i-pallatit-nderron-jete-ish-ministri-emri-65787" }