Bie numri i të prekurve me koronavirus në Amerikë: Rreth 3 mijë raste të reja më pak në 24 orë (Ulen dhe vdekjet)

Publikuar tek: bota, më 20:54 26-03-2020 Bie numri i të prekurve me koronavirus në Amerikë: Rreth 3 mijë raste të reja më pak në 24 orë (Ulen dhe vdekjet)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë arritur të regjistrojnë sot më pak raste të reja me koronavirus dhe të vdekur po ashtu.

Sipas të dhënave të faqes ndërkombëtare WorldMeter, në gjithë shtetet amerikane janë regjistruar sot 10, 575 raste të reja me koronavirus, në krahasim me dje ku numri i rasteve të reja ishte 13, 355.

Po ashtu, edhe numri i personave që kanë humbur betejën me virusin e ri në shtetet amerikane pothuajse është përgjysmuar sot, duke regjistruar 109 vdekje të reja në 24 orët e fundit, nga 247 që ishin dje.

Nga nisja e pandemisë e deri më sot, në gjithë botën janë prekur nga koronavirusi 519,899 persona, kanë vdekur 23,588 të tjerë dhe janë shëruar 123,296.

SHIFRAT:
Screenshot_2_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092909336090088
array(1) { ["section"]=> string(117) "bie-numri-i-te-prekurve-me-koronavirus-ne-amerike-rreth-3-mije-raste-te-reja-me-pak-ne-24-ore-ulen-dhe-vdekjet-200208" }