Bie numri i viktimave nga Covid-19 në Francë

Publikuar tek: bota, më 22:21 27-05-2020 Bie numri i viktimave nga Covid-19 në Francë

Më në fund numri i viktimave po pëson ulje edhe në Francë, një nga shtetet më të prekura në Europë dhe botë nga koronavirusi.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 66 viktima, duke e çuar në 28.596 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Sakaq, 191 rastet e reja me covid-19 e kanë çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 182.913.

Në Francë deri më tani janë shëruar 66.584 persona, ndërkohë që 1501 ndodhen në gjendje kritike për jetën. Që nga fillimi i pandemisë, në Francë janë bërë mbi 1.3 milionë testime.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093300342559814
array(1) { ["section"]=> string(51) "bie-numri-i-viktimave-nga-covid-19-ne-france-208064" }