Bien dyshimet mbi pasurinë, KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin e Apelit të Shkodrës, Astrit Kalaja

Publikuar tek: aktualitet, më 10:26 20-12-2019 Bien dyshimet mbi pasurinë, KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin e Apelit të Shkodrës, Astrit Kalaja Astrit Kalaja, gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit të Shkodrës

KPK ka konfirmuar në detyrë, gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Astrit Kalaja.

Trupa gjykuese e kryesuar nga Olsi Komici, anëtare Brunilda Bekteshi dhe me relator Lulzim Hamitaj fillimisht vuri në dukje disa mungesa burimesh në justifikimin e pasurisë së tij, por gjyqtari mohoi akuzat dhe pas verifikimeve të mëtejshme të KPK, ai sot u konfirmua në detyrë dhe do të vazhdojë të jëtë gjyqtar pranë Apelit të Shkodrës.

Kalaja prej vitit 2004 ushtron detyrën e gjyqtarit të Gjykatës së Apelit në Shkodër, ndërsa ka shërbyer edhe si anëtar i Kolegjit Zgjedhor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U arrestuan për shpërdorim detyre, Gjykata e Shkodrës shpall të paligjshëm vendimin për 3 punonjësit e ADZM-së
FOTO/ Ky është 18-vjeçari që pasi e vrau tentoi të digjte viktimën (DETAJE NGA NGJARJA HORROR) »
Article Logic
Execution time: 0.011401891708374
array(1) { ["section"]=> string(102) "bien-dyshimet-mbi-pasurine-kpk-konfirmon-ne-detyre-gjyqtarin-e-apelit-te-shkodres-astrit-kalaja-189923" }