Bikini dhe banjo dielli në borë, ja si festohet fundi i dimrit në Rusi (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 20:29 14-04-2019 Bikini dhe banjo dielli në borë, ja si festohet fundi i dimrit në Rusi (FOTO)

Me shumë se 10 mijë përsona kanë marrë pjesë në festivalin e mbylljes sezonale të dimrit dhe fillimit e verës që bëhet në Rusi.

Ky festival është shumë i famshëm dhe turist nga e gjithë bota vizitojnë Rusinë vetëm për të marrë pjesë në festival.

Të gjithë vishen me rroba plazhi dhe bikini dhe bëjnë ski në borë si dhe banjo dielli. Edhe pse mali është plot me dëborë kjo nuk i ndalon njerëzit që të marrin pjesë në festival.

Në festival mbahen po ashtu turne karaoke dhe gara miqësore me çmime simbolike.

Sipas organizatorëve ky është festivali më i famshëm për mbylljen e dimrit dhe i bëjnë thirrje të gjithëve që të bëhen pjesë vitin e ardhshëm.

56862425_2022088294758872_9040149178684014592_n.png

57154500_2328248547451923_4539625770099671040_n.png

57034608_1089683231219954_6729190910665424896_n.png

56881395_624668681315545_6166436043248631808_n.png

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099310874938965
array(1) { ["section"]=> string(81) "bikini-dhe-banjo-dielli-ne-bore-ja-si-festohet-fundi-i-dimrit-ne-rusi-foto-160433" }