Bilanc i RËNDË: 7 të vdekur dhe 115 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, humb jetën edhe mjeku nga Tetova

Publikuar tek: rajon, më 16:14 05-07-2020 Bilanc i RËNDË: 7 të vdekur dhe 115 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni, humb jetën edhe mjeku nga Tetova

Ky është bilanci i rëndë nga koronavirusi në shtetin fqinj, 7 persona kanë ndërruar jetën, mes tyre edhe një mjek.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se rastet e reja në 24 orët e fundit janë 115 ndërsa 40 persona janë shëruar dhe kanë lënë spitalin.

Numri i përgjithshëm i rasteve me Covid-19 në Maqedoni arrin në 7.046, i të shëruarve në 3.027, ndërsa numri i viktimave në 341. Aktualisht, numri i rasteve aktive është 3678.

Arifhikmet Deari nga Tetova është mjeku i parë që humb jetën nga koronavirusi në Maqedoni.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009253978729248
array(1) { ["section"]=> string(112) "bilanc-i-rende-7-te-vdekur-dhe-115-raste-te-reja-me-covid-19-ne-maqedoni-humb-jeten-edhe-mjeku-nga-tetova-212912" }