Bilanc i rëndë edhe në Maqedoni, 6 viktima dhe mbi 130 të infektuar me Covid

Publikuar tek: rajon, më 17:44 12-07-2020 Bilanc i rëndë edhe në Maqedoni, 6 viktima dhe mbi 130 të infektuar me Covid Foto ilustruese

136 janë rastet e reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Sipas autoriteteve, 6 pacientë kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, ndërsa 132 pacientë janë shëruar.

Në 24 orët e fundit janë kryer plot 991 teste. Shpërndarja e rasteve të reja me Covid-19 është si më poshtë:

Shkup-46, Kumanovë-6, Dibër-7, Shtip-14, Prilep-1, Tetovë-12, Strugë-9, Veles-1, Ohër-2, Gostivar-13, Strrumicë-2, Radovisht-2, Krushevë-2, Koçani-1, Probishtip-1, Demir Hisar-2, Kratovë-1, Sveti Nikollë-5, Kërçovë-4 dhe Resnjë-4.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10994100570679
array(1) { ["section"]=> string(82) "bilanc-i-rende-edhe-ne-maqedoni-6-viktima-dhe-mbi-130-te-infektuar-me-covid-213639" }