Bilanc i zi për Spanjën: 832 të vdekur nga COVID-19 brenda 24 orësh, shkon në 5690 numri i viktimave

Publikuar tek: bota, më 13:47 28-03-2020 Bilanc i zi për Spanjën: 832 të vdekur nga COVID-19 brenda 24 orësh, shkon në 5690 numri i viktimave Foto ilustruese

832 viktima brenda 24 orëve të fundit nga koronavirusi në Spanjë, shifra më e madhe që ka regjistruar shteti iberik që kur ka shpërthyer pandemia e koronavirusit.

Në total numri i viktimave ka shkuar në 5690, ndërsa janë edhe 72.284 të infektuar.

Profesori Julio Mayol, drejtori i Klinikës San Carlos në Madrid, tha se po shtohet rreziku se mund të infektohen edhe punonjësit e sistemit shëndetësor.

"Është një situatë shumë e keqe, dhe po përkeqësohet dita-ditës, sepse numri i pacientëve pozitiv ndaj COVID-19 është në rritje.
Ne kemi një numër të madh të pacientëve dhe problemi është se ne nuk mund të rrisim numrin e dhomave në dispozicion.
Ne mund t'u sigurojmë atyre më shumë shtretër, por kemi nevojë për pajisje mbrojtëse personale, por ekziston një mungesë globale, dhe kjo e bën shumë të vështirë për ne që t'i dërgojmë punonjësit e kujdesit shëndetësor për të luftuar në vijën e parë, pa pajisjet e duhura", tha ai.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090868473052979
array(1) { ["section"]=> string(105) "bilanc-i-zi-per-spanjen-832-te-vdekur-nga-covid-19-brenda-24-oresh-shkon-ne-5690-numri-i-viktimave-200404" }