Bilanc tragjik i masakrës mbrëmë në Nicë të Francës: 80 të vdekur, dhjetra e dhjetra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 06:00 15-07-2016

Të paktën 80 persona janë vrarë në jug të Francës mbrëmë, pasi një kamion shtypi një turmë njerëzish që ishin mblehdur për të festuar “Ditën e Bastijës”.

Dyshohet se bëhet fjalë për një sulm terrorist dhe policia ka vrarë një të dyshuar. Sipas agjencive të lajmeve franceze. Janë me dhjetra e dhjetra të plagosur të cilët janë çuar me emergjencë për kurim. 

Kjo video tregon momentin kur policia tenton përpoqën të ndalojë kamionin që shtypi turmën në Nisë.  18 nga të plagosurit janë në një gjendje kritike pas sulmit në festën kombëtare të Francës, Dita e Bastijës.

ssss.jpg

nic.jpg

nice1.jpg

nice2.jpg

nice4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VIDEO DRITHËRUESE/ "Alma, hajde te motra", vajzat shqiptare vrapojnë të shpëtojnë mes turmës në Nicë
Imazhi tronditës i sulmit të mbrëmshëm: Trupi i vogëlushes me kukullën pranë »
Article Logic
Execution time: 0.011032819747925
array(1) { ["section"]=> string(100) "bilanc-tragjik-i-masakres-mbreme-ne-nice-te-frances-80-te-vdekur-dhjetra-e-dhjetra-te-plagosur-46639" }