Bilanc TRAGJIK në Itali dhe Greqi, numri i rasteve pozitive dhe viktimave në 24 orë është ALARMANT

Publikuar tek: rajon, më 17:37 20-11-2020 Bilanc TRAGJIK në Itali dhe Greqi, numri i rasteve pozitive dhe viktimave në 24 orë është ALARMANT

Shtetet fqinje të Italisë dhe Greqisë ndodhen në një gjendje shumë të rënduar shëndetësore, pasi Covid-19 ka “pushtuar” spitalet dhe po ngushton kapacitetet.

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar mbi 37 mijë rste pozitive duke e çuar në mbi 1.3 mln shifrën totale.

Nga ana tjetër pavarësisht përpjekjes së mjekëve kanë humbur jetën 699 qytetarë, duke e çuar në 48.569 numrin e përgjithshëm të viktimave që nga fillimi pandemisë.

Edhe Greqia ka shënuar shifra të larta duke e krahasuar me kurbën e mëparshme. Në 24 orë janë regjistruar 2551 raste pozitive dhe 72 viktima. Ndërkohë në gjendje të rënduar janë mbi 500 pacientë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ishte e vogël kur humbi 14 anëtarë të familjes nga masakra serbe, kush është Saranda, vajza që i mbijetoi breshërisë së plumbave (HISTORIA)
SKANDAL në spitalin Covid, kufoma e të moshuarës qëndroi 6 orë me pacientët e tjerë në dhomë »
Article Logic
Execution time: 0.010448932647705
array(1) { ["section"]=> string(104) "bilanc-tragjik-ne-itali-dhe-greqi-numri-i-rasteve-pozitive-dhe-viktimave-ne-24-ore-eshte-alarmant-228504" }