Bilanc TRAGJIK në Itali, vijon të rritet numri i viktimave nga Covid-19, shënohen mijëra raste të reja

Publikuar tek: bota, më 17:15 27-11-2020 Bilanc TRAGJIK në Itali, vijon të rritet numri i viktimave nga Covid-19, shënohen mijëra raste të reja

Numri i viktimave nga koronavirusi në Itali vijon të rritet.

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 827 persona. Ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 28,352 italianë.

Ditën e djeshme u raportuan 822 viktima dhe 29,003 raste të reja me Covid-19.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump thotë se do të pranojë humbjen e zgjedhjeve në SHBA, por me një kusht
Kreu i OBSH jep këshilla të vyera: Mos hiqni dorë nga gjimnastika as në karantinë, të paktën 30 minuta në ditë ecje ose vrap »
Article Logic
Execution time: 0.010703086853027
array(1) { ["section"]=> string(107) "bilanc-tragjik-ne-itali-vijon-te-rritet-numri-i-viktimave-nga-covid-19-shenohen-mijera-raste-te-reja-229347" }