Bilanc tragjik në sulmin me armë në Las Vegas/ Mbi 50 të vdekur e 200 të plagosur, policia vret autorin

Publikuar tek: bota, më 12:00 02-10-2017 Bilanc tragjik në sulmin me armë në Las Vegas/ Mbi 50 të vdekur e 200 të plagosur, policia vret autorin

Është rritur ndjeshëm numri i personave që kanë humbur jetën në sulmin me armë në një koncert në Las Vegas, SHBA.

Ngjarja ka ndodhur në një resort në Las Vegas ku një person ka shtënë me armë nga kati i 32 i hotelit në drejtim të personave të pranishëm në një koncert të rrymës Country.

Policia ka vrarë një 64-vjeçar të quajtur Stephen Paddock i cili dyshohet të jetë autori i sulmit dhe ka shpallur në kërkim një grua Marilou Danley, me origjinë aziatike e cila mendohet se ka qenë në shoqërine e të dyshuarit momentin e ngjarjes.

MARILOU DANLEY

gruajanelasvegas.jpg

VRASESI STEPHEN PADDOCK

Stephen-C-Paddock_1.jpg

Reported-Shooting-At-Mandalay-Bay-In-Las-Vegas.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Suedi, jepet çmimi Nobel 2017 për Mjekësinë dhe Fiziologjinë
Këngëtarja e famshme jep ngushëllimet për viktimat në Las Vegas gjatë emisionit në pozicion të çuditshëm, komentuesit e “kryqëzojnë” »
Article Logic
Execution time: 0.012665033340454
array(1) { ["section"]=> string(107) "bilanc-tragjik-ne-sulmin-me-arme-ne-las-vegas-mbi-50-te-vdekur-e-200-te-plagosur-policia-vret-autorin-94436" }