Bilanc tragjik në Turqi, arrin në 39 numri i të vdekurve nga sulmi në klubin e natës. Të pranishmit u hodhën në det për t'u shpëtuar plumbave

Publikuar tek: aktualitet, më 09:14 01-01-2017 Bilanc tragjik në Turqi, arrin në 39 numri i të vdekurve nga sulmi në klubin e natës. Të pranishmit u hodhën në det për t'u shpëtuar plumbave

Është rritur bilanci tragjik i vdekjeve në Stamboll nga sulmi me armë në klubin më të famshëm të natës “Reina” në Stamboll.

39 persona ndërruan jetë si dhe më shumë se 40 persona janë plagosur. Sipas CNN Turk mësohet se rreth 700 persona u ndeshën me breshërinë e plumbave nga “babagjyshi” i armatosur. Disa prej tyre u detyruan që të hihen në det. 

Sipas Vasip Sahin  mes të vdekurve është një polic. Sulmi në klubin e natës "Reina" ndodhi në zonën e Ortakoi, në rreth orës lokale 01:30 (22:30 GMT).

Sipas guverntorit ky ishte një sulm terrorist,ndërsa CNN Turk raportoi se sulmuesi ishte i veshur me një kostum Santa Claus.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lind bebja e parë i seksit mashkull vetëm 15 sekonda pas ndërrimit të viteve (FOTOT EKSKLUZIVE)
Vendosin eksploziv në lokal, banorët e Bathores e gdhijnë me shpërthime 2017-n »
Article Logic
Execution time: 0.010730028152466
array(1) { ["section"]=> string(145) "bilanc-tragjik-ne-turqi-arrin-ne-39-numri-i-te-vdekurve-nga-sulmi-ne-klubin-e-nates-te-pranishmit-u-hodhen-ne-det-per-t-u-shpetuar-plumbave-64346" }