Bilanc tragjik nga rrëshqitja e dheut, shkon në 50 numri i viktimave

Publikuar tek: bota, më 10:04 13-03-2017 Bilanc tragjik nga rrëshqitja e dheut, shkon në 50 numri i viktimave

Të paktën 50 persona humbën jetën si pasojë e rrëshqitjes së dheut në një landfill kolosal mbeturinash në kryeqytetin etiopian Adis Ababa.

Sipas BBC banorët e zonës thonë se mbi 150 njerëz gjendeshin në landfill në momentin e incidentit dhe dhjetra prej tyre janë ende të zhdukur. Mësohet se kjo zonë përdoret prej më shumë se 5 dekadash për hedhjen e mbeturinave. Mënjëherë pas ngjarjes kanë nisur kërkimet dhe bëhet e dije se shumë prej të humburve janë fëmijë të cilët siguronin jetesën nëpërmjet mbeturinave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditje brenda grupit të Vishegradit, votimi pro Tusk cënon marrëdhëniet Poloni-Hungari
“The Washington Post” pasyron situatën politike në Shqipëri: Kryeministri Rama zëvëndëson 4 ministra »
Article Logic
Execution time: 0.013557195663452
array(1) { ["section"]=> string(73) "bilanc-tragjik-nga-rreshqitja-e-dheut-shkon-ne-50-numri-i-viktimave-71710" }