Bilanc tragjik nga uragani në Haiti, shkon në 1000 numri i viktimave

Publikuar tek: bota, më 11:28 10-10-2016 Bilanc tragjik nga uragani në Haiti, shkon në 1000 numri i viktimave

Është rritur sërish numri i viktimave si pasojë e uraganit Matthew në Haiti.

Sipas ‘Al Jazeera’ bilanci sa vjen e bëhet me tragjik dhe deri tani numri i viktimave ka kapu shifrën 1000.

Por, përveç vdekjeve nga fatkeqësia natyrore, vendi po përballet edhe me sëmundjen e kolerës.

Uragani i fuqishëm, më i madhi në Karaibe për një dekadë, e ka goditur Haitin të martën e javës së kaluar.

Vendi po ashtu po përballet me një numër të madh të të sëmurëve me kolerë, ndërsa zyrtarët vazhdimisht po paralajmërojnë se uji i kontaminuar dhe mungesa e higjienës përbëjnë rrezik serioz për qindra njerëz përreth vendit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lajm i keq për përdoruesit e Samsung
Shqiptari arrestohet në Itali, policia i gjen kokainë të pastër në shtëpi »
Article Logic
Execution time: 0.012271165847778
array(1) { ["section"]=> string(73) "bilanc-tragjik-nga-uragani-ne-haiti-shkon-ne-1000-numri-i-viktimave-55673" }