Bilanc TRAGJIK/ Rriten sërish rastet e reja me Covid-19 në Itali, në 24 orë raportohen 814 viktima

Publikuar tek: bota, më 17:51 04-12-2020 Bilanc TRAGJIK/ Rriten sërish rastet e reja me Covid-19 në Itali, në 24 orë raportohen 814 viktima

Italia ka pësuar një rritje të ndjeshme të personave të infektuar me koronavirus.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 24, 099 raste të reja. Ndërsa ditën e djeshme kishte një numër rekord të viktimave që nga fillimi i pandemisë, edhe sot numri i të vdekurve ka mbetur i lartë.

Mediat italiane raportojnë për 814 të vdekur në 24 orët e fundit. Dje u shënuan 993 viktima dhe rezultuan pozitivë me koronavirus 23,225 persona. Po ashtu 9 rajone janë futur në zonën e kuqe të rrezikshmërisë së lartë.

Rastet e reja: 24,099  (dje 23,225)

Tampona (diagnostikues dhe kontrollues): 212.741 (dje 226.729)

Aktualisht pozitive: 757.702, -2.280  (dje 759.982)

Të shtruar në spital: 31,200, -572  (dje 31,772, -682)

Spitaluar në Kujdesin Intensiv: 3.567, -30  (dje 3.597, -19)

Rastet totale pozitive: -  (dje 1,664,829)

Vdekjet: 814 (dje 58,138, 993 vdekje të regjistruara në 24 orë)

Totali i Shkarkuar / Shëruar: 872.385, +25.576  (dje 846.809)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpallet mësuesi më i mirë në botë pasi ndihmoi në arsimimin e vajzave, indiani fiton 1 milion dollarë dhe dhuron gjysmën e parave
Trump nuk heq dorë, ekipi i tij publikon VIDEON me pretendimet për manipulim votash »
Article Logic
Execution time: 0.010722875595093
array(1) { ["section"]=> string(103) "bilanc-tragjik-rriten-serish-rastet-e-reja-me-covid-19-ne-itali-ne-24-ore-raportohen-814-viktima-230191" }