Bilanc tragjik, terroristët ekzekutojnë 24 ushtarë në konflikt

Publikuar tek: bota, më 08:42 19-11-2019 Bilanc tragjik, terroristët ekzekutojnë 24 ushtarë në konflikt Foto ilustruese

24 ushtarë janë vrarë në 24 orët e fundit në Mali nga terroristët islamikë të ISIS-it.

Autoritetet vendase raportojnë se forcat ushtarake të Malit dhe Nigerisë ndërhynë për të eliminuar elementët terroristë në kufirin mes dy vendeve, por kundërpërgjigjia e ekstremistëve ka qenë e dhunshme dhe e pamëshirshme duke lënë të vrarë 24 ushtarë dhe 29 të tjerë të plagosur. Sipas informacioneve, trupat ushtarake kanë ekzekutuar 17 terroristë.

Ndërkohë, Mali po pëson goditjet më të dhunshme nga elementët terroristë islamikë që kanë depërtuar brenda vendit. Vetëm në javët e fundit kanë vdekur në luftime me forcat terroriste 100 ushtarë të Malit.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gati 80 vite pa zgjidhje, Japonia dhe Rusia mund t'i japin fund ngërçit
E PABESUESHME/ Burri në sediljen ngjitur 'i rrëmben' celularin nga duart, gruaja shtanget kur mëson cili është ai »
Article Logic
Execution time: 0.011008024215698
array(1) { ["section"]=> string(68) "bilanc-tragjik-terroristet-ekzekutojne-24-ushtare-ne-konflikt-186403" }