BILANCI: Në 1 vit, 84 tendera me vlerë mbi 100 milion lekë: Si janë shpërndarë nëpër bashki

Publikuar tek: ekonomi, më 13:02 29-10-2016 BILANCI: Në 1 vit, 84 tendera me vlerë mbi 100 milion lekë: Si janë shpërndarë nëpër bashki

84 tendera me një fond limit prej më shumë se 100 milion lekë dhe vetëm 33 bashki, nga 61 që janë në vend, kanë tenderuar kontrata me vlerë të lartë mbi këtë limit.

Nga 1 nëntori 2015, që është data e fillimit të zbatimit të projektit për prokurimet qeveritare, deri më 29 tetor 2016, ekipi i analistëve AIS ka krijuar një sistem të të dhënave për procedurat e shpallura të 4098 tenderave.

Shikoni paraqitjen grafike të rezultateve sipas kritereve të përzgjedhura dhe vizitoni http://ëëë.openprocurement.al/sq/tender/list/faqe/3/limit_fond/100+infinit për të parë shpërndarjen e tenderave nëpër bashkitë respektive.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024049043655396
array(1) { ["section"]=> string(94) "bilanci-ne-1-vit-84-tendera-me-vlere-mbi-100-milion-leke-si-jane-shperndare-neper-bashki-57774" }