Bild publikon nesër 10 përgjime të reja, ja zyrtarët socialistë të implikuar

Publikuar tek: aktualitet, më 19:09 19-06-2019 Bild publikon nesër 10 përgjime të reja, ja zyrtarët socialistë të implikuar Foto ilustruese

Gazeta gjermane Bild publikon nesër 10 përgjime të reja në të cilat flitet për shit-blerjen e votave në qarkun e Dibrës.

Mësohet se në përgjime implikohen disa zyrtarë të lartë socialistë të cilët flasin me persona me precedentë penal dhe drejtues zonal të policisë. Edhe këto përgjime do të publikohen nga gazetari Peter Tiede, i cili dy ditë më parë, në 17 qershor, nxori disa biseda të deputetëve e ministrave socialistë që në zgjedhjet e 2017 flisnin direkt me persona të fuqishëm në zonën e Dibrës për blerjen e votave në favor të PS.

Mësohet se dhe në këto përgjime del emri i ish-ministrit Damian Gjiknuri, i cili kontaktohet nga shefi i komisariatit të Dibrës Robert Aga i cili i tregon ish-ministrit se ai bashkë me njerëzit e tij, kanë aplikuar një strategji të tyren në mënyrë që PS të fitonte zgjedhjet.

Gjithashtu në bisedat e përgjuara, implikohen dhe drejtues të tjerë policie që u premtojnë personave të inkriminuar të zonës lehtësira nëse angazhohen në favor të PS.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069580078125
array(1) { ["section"]=> string(82) "bild-publikon-neser-10-pergjime-te-reja-ja-zyrtaret-socialiste-te-implikuar-168894" }