Bill Clinton del në rrugët e Prishtinës, mbulohet nga puthjet dhe përqafimet e qytetarëve

Publikuar tek: rajon, më 08:21 12-06-2019 Bill Clinton del në rrugët e Prishtinës, mbulohet nga puthjet dhe përqafimet e qytetarëve

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton mbërriti mesditën e djeshme në Kosovë me rastin e 20 vjetorit të bombardimeve të NATO-s që sollën edhe fundin e luftës.

Ndërkohë, pas axhendës zyrtare, Clinton ka dalë vonë pasdite në këmbë në rrugët e Prishtinës ku është përshëndetur me qytetarët. Ndërkohë vihet re entuziazmi i tyre, teksa shihen t'i dhurojnë puthje dhe përqafime ish-presidnetit.

Sakaq, dje presidenti Hashim Thaçi e dekoroi ish-shefin e Shtëpisë së Bardhë me 'Urdhrin e Lirisë' për kontributin që ka dhënë për Kosovën.

hH96Qo5EpsTM_pjg.jpg

7.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009850025177002
array(1) { ["section"]=> string(95) "bill-clinton-del-ne-rruget-e-prishtines-mbulohet-nga-puthjet-dhe-perqafimet-e-qytetareve-167897" }