Bill Clinton takon shqiptarët e New York-ut

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:48 17-04-2016 Bill Clinton takon shqiptarët e New York-ut

Gjatë fushtës për të siguruar vota për bashkëshorten e tij Hillary Clinton për garën brenda demokratëve, ish-presidenti Bill Clinton ka takur shqiptarët në New York të SHBA. Mes shqiptarëve ka qenë e pranishme edhe këngëtarja Albërie Hadërgjonaj e cila e ka shfrytrëzuar rastin dhe ka bërë një fotografi me njeriun që sipas saj e deshi dhe e përkrahu deri në fund luftën çlirimtare në Kosovë.

Clinton është shprehur se me zgjedhjen e Hillary Clinton si Presidente e SHBA-së, shqiptarët do kenë një mike të madhe në Shtëpinë e Bardhë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ka djem që urinojnë në kokën e shokut, por ka edhe djem të tillë...
Foto e Ditës/ Deputeti shqiptar unazë me diamante gruas për ditëlindje: Kam 20 vjet që të bëj dhurata »
Article Logic
Execution time: 0.0061371326446533
array(1) { ["section"]=> string(49) "bill-clinton-takon-shqiptaret-e-new-york-ut-37879" }