Bill Klinton feston sot ditëlindjen, Hillary poston foton kur ishin të rinj

Publikuar tek: bota, më 16:26 19-08-2015 Bill Klinton feston sot ditëlindjen, Hillary poston foton kur ishin të rinj

Presidenti i 42-të i Shteteve të Bshkuara të Amerikës, Bill Klinton feston sot 69 vjetorin e lindjes.

Bashkëshortja e tij, kandidatja për Presidente e SHBA-ve, Hillary Clinton e ka uruar duke postuar një fotografi në Facebook, gjatë rinisë së tyre. “Gëzuar ditëlindjen këtij djalit”, shkruan Hillary.

Bill Klinton ka qenë në krye të Shtëpisë së Bardhë gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ku ndihma e Shteteve të Bashkuara ishte vendimtare. Ai konsiderohet nga shumë shqiptarë si mik i popullit të kosovës dhe mbarë shqiptarëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrefuzoi t’i tregojë ku kishte fshehur sendet antike, ISIS i pret kokën arkeologut
Tre shqiptarë masakrojnë gazetarin italian por ai bën thirrje të mos urrehen të huajt »
Article Logic
Execution time: 0.010364055633545
array(1) { ["section"]=> string(80) "bill-klinton-feston-sot-ditelindjen-hillary-poston-foton-kur-ishin-te-rinj-18723" }