Bipolar dhe me diabet, 34-vjeçari vret veten pas një vetmie të thellë për shkak të izolimit nga covid-19

Publikuar tek: bota, më 22:06 04-04-2020 Bipolar dhe me diabet, 34-vjeçari vret veten pas një vetmie të thellë për shkak të izolimit nga covid-19

Një burrë me çrregullim bipolar ka vrarë veten pasi ndihej shumë i vetmuar i izoluar në shtëpi, si pasojë e koronavirusit.

Daniel Furniss, 34 vjeç, jetonte vetëm në Crookhorn, afër Portsmouth, Angli. Ai ndodhej prej shumë ditësh në izolim në shtëpi, pasi ishte me diabet dhe ishte më i rrezikuar se të tjetër.

Tani, motra e tij 28 vjeçe, Chelsea Furniss, po u bën thirrje autoriteteve që të bëjnë çështë e mundur për ata që vuajnë nga shëndeti mendor dhe që janë të detyruar të qendrojnë mbyllur.

Duke folur për mailonline, motra e të ndjerit, me zemër të thyer tha: Izolimi ndikoi shumë tek ai, raporton daily mail.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091891288757324
array(1) { ["section"]=> string(110) "bipolar-dhe-me-diabet-34-vjecari-vret-veten-pas-nje-vetmie-te-thelle-per-shkak-te-izolimit-nga-covid-19-201379" }