Bisedë me Tinka Kurtin: Alo Tinkë - Ku je zemër?

Publikuar tek: kulture-art, më 12:00 08-01-2016 Bisedë me Tinka Kurtin: Alo Tinkë - Ku je zemër?

Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka postuar një bisedë telefonike që ka pasur ditët e fundit me të madhen Tinka Kurti. Açka si shkrimtare sjell detajin e kollës së aktores si dhe kujdesin që shteti duhet t'u ofrojë personaliteteve si ajo,  ndërsa i uron shëndet. Biseda si më poshtë:

- Alo, Tinkë?

- Ku je, zemër?
- Tinke si je?
- A erdhe? M'ka marrë malli!
- Edhe mua shumë, si je ti?
- Si pleqte ma. Kam kene rat, m'ka myt kolla! A erdhe? Kur ta niva zanin, menova se ke ardh.
- A t'shërben kush? A ke njërz aty rrotull.
- Kam zemër. Po kam edhe Tinken...
- Edhe shteti duhet me u kudes ka i fije për ju.
- Cili shtet?
- A je më mirë tani?
- Shumë ma mir...
Por një kollë e gjate e ndërpret të folmen... Pac shendet Tinka Kurti! Ne duhet me t'rujt ty e me t'dasht sa je ne jete. A po ia them kete vetes, apo dikujt?

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030930995941162
array(1) { ["section"]=> string(50) "bisede-me-tinka-kurtin-alo-tinke-ku-je-zemer-29455" }