Bisedimet me Greqinë, Bushati: Ky është demokrati i vetëm që e ka kuptuar çështjen e detit

Publikuar tek: politike, më 12:35 08-02-2018 Bisedimet me Greqinë, Bushati: Ky është demokrati i vetëm që e ka kuptuar çështjen e detit

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati nga foltorJa e Kuvendit foli për bisedimet me Greqinë. Ndër të tjera Bushati u shpreh se opozita nuk ka lexuar asgjë lidhur me marrëveshjen që kërkohet të arrihet me Greqinë si dhe për rezolutën e Jeruzalemit në OKB.

Ndërsa theksoi se i ventmi demokrat që e ka kuptuar atë është Berisha, siç e quajti ai, duke e ironizuar për këtë në një farë mënyre me marrëveshjen e vitit 2009.

Më shumë nga fjala e Bushatit:

Saliu është i vetmi që ka kuptuar faqen që ne po hapin me Greqinë. Ju të tjerët nuk e keni lexuar. Si opozitë u takonte të mbanit qendrim, por jeni pa qëndrime. Ka dy lloj opozitash e shpresës dhe kujtesës. O Tritan të lutem hap rezolutën dhe shihe por duhet të kuptoni cfarë gënjeshtarësh të pashembullt që jeni për këtë cështje. Po i bëni një stisje shumë të keqe imazhit të vendit. Në këto 5 vite që ju jeni në opozitë na është dashur të vImë këtu të flasim për çështJe që ne i konsideronin si të kaluara.  

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011740207672119
array(1) { ["section"]=> string(95) "bisedimet-me-greqine-bushati-ky-eshte-demokrati-i-vetem-qe-e-ka-kuptuar-ceshtjen-e-detit-109563" }