Bisedimet me Greqinë, Komisioneri Avramopulous takim me Xhafajn, kush janë 2 MARRËVESHJET që do firmosen

Publikuar tek: politike, më 10:55 12-02-2018 Bisedimet me Greqinë, Komisioneri Avramopulous takim me Xhafajn, kush janë 2 MARRËVESHJET që do firmosen

Ditën e sotme Komisioneri grek  Avramopulous ka vizituar Shqipërinë. Mësohet se komisioneri do të zhvillojë një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Sakaq, pas takimit ata do të firmosin dy marrëveshjeve mes policisë dhe FRONTEX.

Ndërsa në orën 10:30 te Xhafaj Avramopulous  do të japin një deklaratë për mediat.

Ndërkohë, Komisioneri Avramopulous do te takohet nesër gjithashtu me Kryeministrin Rama dhe Ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushatin.

27990315_10212070242693381_280947502_o.jpg

 

28034026_10212070242493376_2047568835_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010602951049805
array(1) { ["section"]=> string(109) "bisedimet-me-greqine-komisioneri-avramopulous-takim-me-xhafajn-kush-jane-2-marreveshjet-qe-do-firmosen-109971" }