Bisedimet me Greqinë, Shehu i përvishet Bushatit: Nuk pi më ujë...Byreku dhe lakrori nuk janë gjë e keqe

Publikuar tek: politike, më 13:36 29-01-2018 Bisedimet me Greqinë, Shehu i përvishet Bushatit: Nuk pi më ujë...Byreku dhe lakrori nuk janë gjë e keqe

Në Komisionin e Jashtëm po zhvillohet interpelancë me ministrin Bushati lidhur me marrëveshjen me Greqinë. Deputeti i PD Tritan Shehu i ka cilësuar si të vonuara këto marrëveshje. 

Ndërsa i ka kërkuar llogari ministrit se bisedimet duhet të ishin më dinamike.

“Nuk pi më ujë. Por zoti ministër unë ju dëgjova me shumë vëmendje dhe të them të drejtën më përforcuat një mendim. Një gjë është e qartë ju mbas 4 vjet rresht shkatëruat marrëdhënien me Greqinë ja u them që nuk do dalin kurrë edhe në 2020 do jenë kohë të tilla. Ne e konsiderojmë shumë të rëndësishme marrëdhëniet Shqipëri-Greqi.Edhe byreku dhe lakrori nuk janë gjë e keqe. Duhen takime më dinamike zoti ministër, humbët 4 vjet. Në vonesat që keni bërë ju kush mban përgjegjësi në vonimin 4 vjet të patentave”, është shprehur Shehu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010746955871582
array(1) { ["section"]=> string(107) "bisedimet-me-greqine-shehu-i-pervishet-bushatit-nuk-pi-me-uje-byreku-dhe-lakrori-nuk-jane-gje-e-keqe-108342" }