Bizenset me Rusinë, Trump përballet me akuza të rënda

Publikuar tek: bota, më 08:18 19-01-2019 Bizenset me Rusinë, Trump përballet me akuza të rënda

Presidenti i SHBA, Donald Trump po përballet me akuza të rënda, kundër tij.

Sipas opozitës demokrate, presidenti i ka kërkuar ish-avokatit të tij të gënjejë në Kongres, në një episod të ri të dosjes ruse, e shndërruar tashmë në burim shqetësimi për presidencën e tij.

Të enjten në mbrëmje, ueb faqja “BuzzFeed Neës” zbuloi bazuar në dy burime të policisë federale në kushte anonimati, që Donald Trump do t’i kërkonte ish-avokatit të tij Michael Cohen të gënjejte gjatë marrjes në lidhje me bisedimet rreth një projekti të pasurive të patundshme në Rusi.

Sipas “BuzzFeed”, kemi të bëjmë me shembullin e parë të Trump që i kërkon një vartësi të gënjejë drejtpërdrejtë në lidhje me bizneset e tij me Rusinë.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011934995651245
array(1) { ["section"]=> string(59) "bizenset-me-rusine-trump-perballet-me-akuza-te-renda-149393" }