Bizneset pas takimit në Bashki: Veliaj u tërhoq, taksa e tavolinës do bëhet zero

Publikuar tek: politike, më 22:19 29-02-2016 Bizneset pas takimit në Bashki: Veliaj u tërhoq, taksa e tavolinës do bëhet zero

Përfaqësues të bizneseve kanë përfunduar sot takimin e tyre me kreun e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ku në ndër shtatë propozimet e biznesiit është edhe taksa e rritur për hapësirat publike.

Në përfundim të takimit përfaqësues të biznesit u shprehën për kamerat se Veliaj u tërhoq nga vendimi për rritjen e taksës së tavolinës e cila, sipas tyre do bëhet zero.

“Shkuam me 7 propozime, disa nuk u pranuan. Pikat që nuk u pranuan ishin me hapësirën publike dhe 10-fishimin e tarifës. Ne kishim rënë dakord për tarifën 15 mijë lekë për metër katrorë, siç ka qenë. Diskutimi u la i hapur për pasnesër.”, tha Neranxi.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090198516845703
array(1) { ["section"]=> string(84) "bizneset-pas-takimit-ne-bashki-veliaj-u-terhoq-taksa-e-tavolines-do-behet-zero-33861" }