Biznesmenët e ricikluesve të mbetjeve shndërrohen në gazetarë gjatë “live-it” me Ramën, shpërthen Andi Bejtja

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:48 26-09-2016 Biznesmenët e ricikluesve të mbetjeve shndërrohen në gazetarë gjatë “live-it” me Ramën, shpërthen Andi Bejtja

Analisti i njohur Andi Bejtja është duke ndjekur me mjaft interes takimin e kryeministrit Rama me shoqatën e ricikluesve. Ajo që është vënë re gjatë pyetjeve-përgjigjeve është fakti që biznesmenët industrisë të mbetjeve janë shndërruar në gazetarë. Dhe ja sesi e shikon Andi Bejtja gjithë këtë episod “live”.

“Të jem i sinqertë, nuk jam në gjendje të gjykoj a duhet apo nuk duhet ky i ashtequjturi ligj i mbetjeve, duhet të marë Shqipëria apo jo mbetje nga jashtë...Nuk di ta gjykoj, më duhet shumë më shumë kohë. Po ajo që po shohim tani, Kryeministri live që mer pyetje nga ricikluesit e mbetjeve si të ishin gazetarë, Kreyministri që mbron ligjin e mbetjeve dhe këta të interesuarit që pyesin kryeministrin duke e falenderuar, është epitafi i kapakut të arkivolit te Rilindjes. Vjen dhe e djela, prapë Kryeministri vetem live në facebook......Fjala Rilindje dhe Monolog nuk shkojnë bashkë. Jam kurioz me cfarë sllogani do e zëvendësoje PS Rilindjen zgjedhjet e ardhshme. Në vend ta bënte këtë debat me gazetarët, shoqërinë civile, ambjentalistët, e bën me ricikluesit e mbetjeve, ua ua dhe një pyetje mbrojtese për Kryeministrin nga një përfaqësuese e Universitetit Europian të Tiranës.....ua ua ua ua ua”, përmbyll me nota ironie sarkastike Bejtja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030922174453735
array(1) { ["section"]=> string(112) "biznesmenet-e-ricikluesve-te-mbetjeve-shnderrohen-ne-gazetare-gjate-live-it-me-ramen-shperthen-andi-bejtja-54131" }