Biznesmenëve Hysa u vdiq nëna gjatë arrestimit, kërkohet përjashtimi i prokurores së çështjes: Kush e dha këtë urdhër diktatorial?

Publikuar tek: aktualitet, më 18:06 05-02-2018 Biznesmenëve Hysa u vdiq nëna gjatë arrestimit, kërkohet përjashtimi i prokurores së çështjes: Kush e dha këtë urdhër diktatorial?

Nëna e dy biznesmenëve Agron dhe Kujtim Hysa, vdiq gjatë arrestimit të tyre në mbrëmjen e së enjtes. 

Avokati i tyre mbrojtës ka deklaruar se vdekja e papritur e nënës së biznesmenëve ka ardhur pas kontrollit të befasishëm në banesë nga policia.

Me këtë argument, avokati Rafik Gurra, kërkoi përjashtimin e prokurores së çështjes në rrugën Elbasan-Gjinar.

“Gjatë arrestimit, vëllezërve Hysa u ka vdekur nëna nga tronditja. Kush mban përgjegjësi për këtë, kush e dha këtë urdhër diktatorial”- ëhstë shprehur avokati Gurra.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati ndaj Çapjave, prokuroria ndryshon akuzën për vrasësin me pagesë
GJENDJE ALARMANTE NË GJIROKASTËR/ Pallati rrezikon të shembet, banorët në protestë: Duam të kthehemi, s’kemi ku të flejmë »
Article Logic
Execution time: 0.0099341869354248
array(1) { ["section"]=> string(134) "biznesmeneve-hysa-u-vdiq-nena-gjate-arrestimit-kerkohet-perjashtimi-i-prokurores-se-ceshtjes-kush-e-dha-kete-urdher-didaktorial-109238" }