Biznesmeni dhe politikani i PD dhuron respiratorë për spitalin ‘Shefqet Ndroqi’! Shefja e Reanimacionit e falenderon publikisht: Një i sëmurë rëndë po përfiton

Publikuar tek: aktualitet, më 11:55 12-08-2020 Biznesmeni dhe politikani i PD dhuron respiratorë për spitalin ‘Shefqet Ndroqi’! Shefja e Reanimacionit e falenderon publikisht: Një i sëmurë rëndë po përfiton Fotot e publikuara nga Alma Cani

Politikani i PD dhe sipërmarrësi Agron Shehaj i ka dhuruar dy pajisje respiratore dhe një aparat dializë Spitalit Shefqet Ndroqi—spitali COVID 2 në Shqipëri- ku po trajtohen mbi 200 paicentë, disa në gjendje të rëndë.

Lajmin e ka bërë të ditur shefja e reanimacionit të spitalit Alma Cani e cila ka falenderuar publikisht Shehajn në një status në Facebook, duke theksuar rëndësinë e madhe të këtyre pajisjeve për të shpëtuar jetë.

“Është një veprim human që do të na ndihmojë të shpëtojmë jetë, dhe që sot një i sëmurë rëndë po përfiton nga një prej respiratorëve.

Jemi të prekur nga ky veprim që nuk e ka bërë askush tjetër dhe, mbi të gjitha, nga thjeshtësia dhe përunjësia me të cilën Agroni na ndihmoi! Uroj që ky akt sublim e human te jetë një shembull i qytetarisë e fisnikerisë që z Shehaj i bën spitalit tone, të pasohet nga shume të tjere, duke dëshmuar që ne të gjithe së bashku jemi pjese e nje skalioni të luftës kundër kësaj te keqeje që ka përfshirë botën mbarë”, shkruan shefja e Reanimacionit në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’.

POSTIMI I PLOTË I ALMA CANIT, shefe e reanimacionit :

Në emër të personelit mjekësor të Spitalit Shefqet Ndroqi dhe drejtorit Prof Dr Perlat Kapisyzi, dua të falenderoj me mirënjohje të thellë Agron Shehajn për dhurimin e dy pajisjeve respiratore dhe një pajisje dialize, aparate të reja, fjala më e fundit e teknologjisë.

Covid 19 eshte nje perbindesh qe ka ndaluar frymemarrjen e botes mbare.

Dhurimi i ketyre dy respiratoreve dhe aparatit te dializes jane nje mundesi shume e mire qe na ofrohet, per trajtimin efikas e bashkekohor te ketyre pacienteve.

Ne jemi te ndergjegjshem qe nuk mund te kenaqim te gjitha shpresat njerezore, por suporte te tilla jane mese te domosdoshme, pasi komplikacionet qe vijne nga coronavirusi prekin jo vetem mushkerine, por edhe organe te tjera vitale si veshka, etj.

Është një veprim human që do të na ndihmojë të shpëtojmë jetë, dhe që sot një i sëmurë rëndë po përfiton nga një prej respiratorëve.

Jemi të prekur nga ky veprim që nuk e ka bërë askush tjetër dhe, mbi të gjitha, nga thjeshtësia dhe përunjësia me të cilën Agroni na ndihmoi!

Uroj qe ky akt sublim e human te jete nje shembull i qytetarise e fisnikerise qe z Shehaj i ben spitalit  tone, te pasohet nga shume te tjere, duke deshmuar qe ne te gjithe sebashku jemi pjese e nje skalioni te luftes kunder kesaj te keqeje qe ka perfshire boten mbare!

I urojmë Agronit dhe familjes së tij gjithë të mirat .

Ju urojmë të gjithë të sëmurëve shërim të shpejtë. Ne jemi çdo çast me ju, të përkushtuar deri në vetëmohim, për të shëruar dhe mbrojtur jetën e çdo njeriu.

117634170_934636850346504_3664338204464487400_n.jpg

117398232_2672276979707603_6778961753072008902_n.jpg

117726964_215744243191618_7969791893903563621_n.jpg

117593326_697016024226341_4089252771348990574_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020902872085571
array(1) { ["section"]=> string(162) "biznesmeni-dhe-politikani-i-pd-dhuron-respiratore-per-spitalin-shefqet-ndroqi-shefja-e-reanimacionit-e-falenderon-publikisht-nje-i-semure-rende-po-perfiton-216879" }