Biznesmeni i njohur bie pre e mashtrimit: Më kërkuan ndihmë për një fëmijë, bashkë me disa persona i dërguam 2000 euro por na gënjeu

Publikuar tek: aktualitet, më 17:59 15-01-2021 Biznesmeni i njohur bie pre e mashtrimit: Më kërkuan ndihmë për një fëmijë, bashkë me disa persona i dërguam 2000 euro por na gënjeu Kristian Boci

Biznesmeni i njohur Kristian Boçi ka rënë pre e një mashtrimi nga persona të panjohur, të cilët i kanë kërkuar një shumë parash për një fëmijë të sëmurë.

Ngjarjen e ka treguar vetë ai përmes një video në Instagram, ku është shprehur se thirrjes për ndihmë iu përgjigj menjëherë, duke mbledhur shumën e kërkuar së bashku me disa persona të tjerë.

Ai i ka bërë thirrje policisë që të ndërhyjë për këto raste që po bëhen të shpeshta, ndërsa u shpreh se personave që kontribuan është i gatshëm që t’ua kthejë paratë nga xhepi i tij.

Kristian Boçi ëhstë një biznesmen i njohur në Shqipëri, ndërsa nuk janë të pakta rastet që ai ka ndihmuar familjet në nevojë apo ka kontribuuar për kurimin e fëmijëve të vegjël.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘I linte shtatzënë dhe i shiste fëmijët’, detaje të reja nga trafikimi që bënte Përparim Ademi me 2 motrat; i përfshirë dhe një avokat shqiptar
Frika nga vettingu, gjyqtari i Beratit jep dorëheqjen, përfundimisht jashtë Drejtësisë (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.012359142303467
array(1) { ["section"]=> string(137) "biznesmeni-i-njohur-bie-pre-e-mashtrimit-me-kerkuan-ndihme-per-nje-femije-bashke-me-disa-persona-i-derguam-2000-euro-por-na-genjeu-235148" }