Biznesmeni ndërton shtëpinë e dëmtuar nga tërmeti, Rama i ‘kthehet’: S’do rrimë të të lavdërojmë ty ne, për veten tënde e ke bo, të lash një pjesë të shpirtit se të gjithën s’e lan dot

Publikuar tek: politike, më 13:28 19-02-2020 Biznesmeni ndërton shtëpinë e dëmtuar nga tërmeti, Rama i ‘kthehet’: S’do rrimë të të lavdërojmë ty ne, për veten tënde e ke bo, të lash një pjesë të shpirtit se të gjithën s’e lan dot Rama-biznesmeni

Kryeministri Edi Rama ka viztuar një tjetër shtëpi të rindërtuar në Tiranë për familjen e Naim Myftarit, Sauk.

Thirrjes për ndihmë të bashkisë i është përgjigjur edhe një biznesmen me emrin Bashkim që nisi të marrë lëvdatat e familjes por edhe të kryebashkiakut Veliaj.

Veliaj: Bashkimi na ka nderu, ne i kërkum me na ndihmu por ka shku përtej
Rama: Tani ne s’do rrimë tu të lavdëru ty vëlla. Tani, që të jesh i qartë ti dhe të gjithë ju që jeni biznesmen, kur bëni të tilla gjëra e bëni për veten tuaj, jua kthen jeta, puna, gjithësia.

Biznesmeni: kryesisht puna

Rama: Mirë shumë e ke bo. Lani një pjesë të shpirtit se të gjithë se lani dot ju.

Për veten tënde e ke bërë, ne si me ty si pa ty do e kishim bërë por faleminderit shumë që ishe ti. Boll e lavderuat tani se po e marrim dhe më sysh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075368881225586
array(1) { ["section"]=> string(185) "biznesmeni-nderton-shtepine-e-demtuar-nga-termeti-rama-i-kthehet-s-do-rrime-te-te-lavderojme-ty-ne-per-veten-tende-e-ke-bo-te-lash-nje-pjese-te-shpirtit-se-te-gjithen-s-e-lan-dot-195744" }