Blatter dhe Platini përjashtohen nga Komisioni i Etikës, po heton për korrupsion

Publikuar tek: sport, më 12:59 08-10-2015 Blatter dhe Platini përjashtohen nga Komisioni i Etikës, po heton për korrupsion

FIFA ka pezulluar presidentin e saj Sepp Blatter, skretarin e Përgjithshëm Jerome Valcke dhe zv/presidentin Michel Platini, njëkohësisht president i UEFA-s, për një periudhë 90 ditore.

Vendimi është marrë nga Komisioni i Etikës së FIFA për shkak të hetimeve që kanë nisur ndaj këtyre tre personaliteteve për korrupsion.

Gjithashtu, FIFA ka përjashtuar për 6 vite ish-zv/presidentin Chung Mong-joon për korrupsion. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091509819030762
array(1) { ["section"]=> string(85) "blatter-dhe-platini-perjashtohen-nga-komisioni-i-etikes-po-heton-per-korrupsion-22614" }