Bledi Çuçi: Posti i ri më ka ‘burgosur’, drekën e ha në zyrë, për darkë nuk dal

Publikuar tek: politike, më 20:40 21-01-2021 Bledi Çuçi: Posti i ri më ka ‘burgosur’, drekën e ha në zyrë, për darkë nuk dal Bledi Çuçi

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Bledi Çuçi, i ftuar në Abcnews përballë gazetares Jonida Shehu, krahas shumë tematikave që kanë të bëjnë me Policinë e Shtetit, foli edhe për jetën private dhe kufizimet që i kanë sjellë postet ndër vite, dhe aq më tepër tani që ka marrë postin e ri.

“Nga pikëpamja e jetesës private është një privim i madh. Një “burgosje” në kuptimin shoqëror të fjalës, por këto janë kostot që duhet të heqim nëse angazhohesh në jetën publike, qeverisje, si në majat e larta në postin e ministrit të Brendshëm. Unë drekën e ha gjithmonë në zyrë, kurrë nuk kam dalë për drekë jashtë zyre. Edhe për darkë unë dal, vetëm me familjarët rrallë, por në këtë pozicion është shumë më e kufizuar” tha ai.

Ndërkohë Çuçi komentoi dhe incidentet në derbin Tirana-Partizani në Elbasan, ndeshje e cila 1-0 në favor të Partizanit.

“Besoj që duhet të jetë në telefon njoftimi por unë kam qenë rrugës duke ardhur, por padiskutim që update-im për këto gjëra, por mësoheni që lajmet ti merrni nga policia jo nga ministri i Brendshëm” tha ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Yuri Kim dhe Luigi Soreca takohen me anëtarët e “Kushtetueses”: Harrojeni institucionin që ju emëroi, veproni me pavarësi dhe integritet
Ish-kryeministri Berisha bën deklaratën e fortë për ngjarjen e 21 janarit: Edi Rama meriton burg të përjetshëm »
Article Logic
Execution time: 0.012228965759277
array(1) { ["section"]=> string(81) "bledi-cuci-posti-i-ri-me-ka-burgosur-dreken-e-ha-ne-zyre-per-darke-nuk-dal-235902" }