Bledi Çuçi takim me fermerët në Livadhja, nuk i kursen lavdërimet për kryeministrin: Katrahurën që është bërë me pronësinë nuk ka tokësor ta zgjidhë përveç Edi Ramës (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 23:22 30-11-2020 Bledi Çuçi takim me fermerët në Livadhja, nuk i kursen lavdërimet për kryeministrin: Katrahurën që është bërë me pronësinë nuk ka tokësor ta zgjidhë përveç Edi Ramës (VIDEO) Edi Rama - Bledi Cuci

Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi ka qenë në Livadhja, Bashkia Finiq, ku është takuar me banorë të kësaj zone dhe ka dëgjuar problemet e tyre, ku më kryesoret janë Çertifikatat e Pronësisë dhe vaditja e tokave.

Gjatë takimit me banorët, Çuçi është shprehur se “katrahurën që është bërë me pronësinë nuk ka asnjë tokësor që t zgjidhë përveç Edi Ramës.

“Shumë gjëra janë bërë, këtu ishte abandonuar çdo gjë. Duhet kuptuar që gjërat janë me radhë se mundësitë nuk janë të mëdha se nuk jemi shtet i pasur. Nuk diskutohet që ka shumë për të bërë akoma dhe mos harro, katrahura që është bërë me pronësinë nuk ka tokësorë që ta zgjidhë, përveç Edi Ramës. Ai e ka marrë në kurriz këtë punë, por ju e dini shumë mirë se sa komplikacione kanë sjëllë të gjitha qeveritë që nga ’91”, tha Çuçi.

Video nga Saranda Web:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Jemi të vonuar me vënien e drejtuesve’, Basha i përgjigjet pyetjes së qytetarit dhe tregon se kush po e drejton PD-në në qarqe
Aleancë me PS-në pas zgjedhjeve? Basha bën deklaratën e fortë: Nuk ka asnjë shans, Ramën e pret burgu »
Article Logic
Execution time: 0.011152029037476
array(1) { ["section"]=> string(176) "bledi-cuci-takim-me-fermeret-ne-livadhja-nuk-i-kursen-lavderimet-per-kryeministrin-katrahuren-qe-eshte-bere-me-pronesine-nuk-ka-tokesor-ta-zgjidhe-pervec-edi-rames-video-229716" }