Bledi Mane mesazh Greg Ramës: Thuaji babait të mos i lëndojë gazetarët

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:08 31-10-2016 Bledi Mane mesazh Greg Ramës: Thuaji babait të mos i lëndojë gazetarët

“Thuaji babait të mos i lëndojë gazetarët”. Kështu e titullon komentin e tij gazetari Bledi Mane duke thënë se Rama dje atakoi gazetarët në një kohë që i kujton se dikur edhe ai “ishte një prej atyre”.

Mane madje, kujton se Rama u dhunua e gjakos kafshërisht pikërisht sepse sulmonte publikisht kundërshtarin politik.

“Greg, më beso. Unë e kuptoj që ndoshta babai e ka inatin me Ben Blushin, Andi Bushatin, Armand Shkullakun, Ylli Rakipin por asnjë nga këta të tre nuk është shpikës apo injektues i teknologjisë moderne të komunikimit. Ne jemi dhjetra, qindra,mijëra madje edhe miliona që menaxhojme profilet tona në rrjetet sociale jo si gjobvënës por si zëdhënës të realitetit herë me ngjyra e herë me gri të asaj çfarë shikojmë e perjetojmë”, shkruan gazetari Mane.  

SHKRIMI I PLOTË I BLEDI MANES:

Ne vitin e trete te mandatit te pare te babait te tij, ne vitin e trete qe koincidon me te frikshmin vit 2008, plasi Gerdeci. Dhe pavaresisht avokatise prej djallit qe beri ish ministri i mbrojtjes Fatmir Mediu, Gerdeci vrau e gjakosi njerez pa fund per kapricon e tu berit te pasur te Shkelzenit,djalit te ish kryeministrit Sali Berisha.
Vitin e trete te mandatit te pare te qeverisjes se babait tend Edi Rama, ti Gregor je atakuar vetem per nje pale syze dielli. Ndoshta eshte aftesia jote per tu mos u nakatosur ne punet e babait, ndoshta eshte aftesia e babait tend per te te mos nakatosur dallaveret e tua ne punet e qeverisjes. Por te ta them shkurt e shkoqur ti nuk je ai djali plangprishes sekser qe terbohesh e harbohesh prej pozites tende sociale. Eshte çeshtje karakteri, gjeneze dhe edukate e per cdo lloj tjeter arsye po te shkruaj sot per te me bere nje nder te vogel. Babai yt sot, babai yt sot na atakoi e na lendoi ne gazetareve. Ti nuk e mban mend por edhe babai yt dikur ishte nje prej nesh. Madje,madje u dhunua e u gjakos, rrezikoi edhe jeten vetem sepse shkruante e clironte ndjesine e te menduarit e te te shikuarit te padrejtesive. Babai yt u dhunua kafsherisht pse sulmonte publicikisht kundershtarin politik dhe kjo gje nuk e meshiroi por ia riti kreditet. Babai yt shkruante dikur te gazeta "Koha jone" nderkohe qe koha e modernitetit te teknologjise dhe lirise eshte bere shumedimensionale.
Greg, me beso. Une e kuptoj qe ndoshta babai e ka inatin me Ben Blushin, Andi Bushatin, Armand Shkullakun, Ylli Rakipin por asnje nga keta te tre nuk eshte shpikes apo injektues i teknologjise moderne te komunikimit. Ne jemi dhjetra, qindra,mijera madje edhe miliona qe menaxhojme profilet tona ne rrjetet sociale jo si gjobvenes por si zedhenes te realitetit here me ngjyra e here me gri te asaj cfare shikojme e perjetojme.
Greg, ne gazetaret kemi miliona mekate por jemi e keqja me e domosdoshme e ketij vendi dhe mekatet tona minimizohen goxha teper para mekateve te babait dhe sivellezerve qeverises te babait tend.
Ndaj kur te takosh babain te lutem thuaji te zgjohet nga latimi pervers i pushtetit sepse te gjithe gazetaret jane taksapagues e votues por kurresesi jo te gjithe jane bixhozxhinj patetike si Katrahur Zheji apo te shemtuar profesionalisht, virtualisht dhe antropologjisht si Qim Peka!!!

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090441703796387
array(1) { ["section"]=> string(75) "bledi-mane-mesazh-greg-rames-thuaji-babait-te-mos-i-lendoje-gazetaret-57917" }