Blendi Fevziu akuzon ministrat: Kanë manipuluar sondazhin e ‘Opinion’ me 13 milion vota fiktive

Publikuar tek: aktualitet, më 22:22 18-01-2017 Blendi Fevziu akuzon ministrat: Kanë manipuluar sondazhin e ‘Opinion’ me 13 milion vota fiktive

13 ministra të qeverisë Rama janë përfshirë në sondazhin e emisionit “Opinion”, por gazetari Blendi Fevziu thotë se është tentuar të manipulohet votimi përmes votave të rreme.

Rreth 13 milion vota të rreme kanë ardhur në adresë të sondazhit të “Opinion”, ka thënë Fevziu duke shtuar se “Serveri ka refuzuar 13 milion klikime nga IP të çuditshme dhe vende të çuditshme”.

Scer34t35ty35y35yu3u.jpg

“Nga ministri të ndryshme nga agjenci të ndryshme, si Agjencia Kombëtare e Shërbimit të Informacionit, janë përdorur skripte duke bërë 13 milion tentativa”, ka thënë ekspreti i informacionit të "Opinion".

df33f3f3f45gtw3gefgh.jpg

Vendet nga pretendohet që kanë ardhur klikimet (Votat) false:

sr234tr24t24trthu.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kjo është mënyra si të luftoni virozat e stinës me tre përbërës
Rusët kthehen në Pashaliman? Erdhën si gazetarë u dëbuan si spiunë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011013031005859
array(1) { ["section"]=> string(98) "blendi-fevziu-akuzon-ministrat-kane-manipuluar-sondazhin-e-opinion-me-13-milion-vota-fiktive-65950" }