Blerja e votave, Ahmetaj mesazh opozitës me statistika: PS ka marrë...

Publikuar tek: politike, më 10:00 08-05-2019 Blerja e votave, Ahmetaj mesazh opozitës me statistika: PS ka marrë...

Ish ministri i Financave Arben Ahmetaj nga foltorja e Kuvendit komentoi akuzat e opozitës për blerje votash.

Ahmetaj iu referua statitsikave dhe sipas tij PS ka marrë votat e veta në zonat ku sipas tij i ka marrë tradicionalisht.

"Opozita ka dalë në rrugë se i kanë vjedhur votat. A i keni numëruar ndonjëherë statistikën e votave të PS në 2017. Edhe nëse do të kishim pasur fenomene të të dalluara në ndonjë zonë nga LSI, PD apo Ps janë të izuluara në sytë e drejtësisë. Çdo qendrim politik për të prishur një sistem ka logjikën statistikore. Statistikorja tregon se PS nuk ka devijuar nga votat e veta, merr ato që tradicionalisht merr. Keni parë ju ndonjë opozitë që del dhe thotë nuk e duam këtë kryeministër. Le të përballen me votat', tha Ahmetaj.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024863004684448
array(1) { ["section"]=> string(72) "blerja-e-votave-ahmetaj-mesazh-opozites-me-statistika-ps-ka-marre-163422" }