Bleu bizhuteri luktë shtrenjta me paratë që shteti kishte për fëmijët e varfër, dënohet me 58 vite burg ish zonja e parë

Publikuar tek: bota, më 06:10 06-09-2019 Bleu bizhuteri luktë shtrenjta me paratë që shteti kishte për fëmijët e varfër, dënohet me 58 vite burg ish zonja e parë

Një gjykatë në Honduras ka dënuar me 58 vite burg ish-zonjën e parë Rosa Elena Bonilla.

52-vjeçarja u vërtetua fajtore për akuzën e shpërdorimit të një shume prej 779,000 dollarësh nga fondet publike dhe donacionet gjatë 4 viteve kur bashkëshorti i saj Porfirio Lobo ishte në pushtet.

Hetuesit thanë se ajo i kishte përdorur paratë, që ishin akorduar nga shteti për të ndihmuar fëmijët e varfër në vend, dhe kishte blerë bizhuteri luksoze.

Ky veprim i ka kushtuar ish zonjës së parë 58 vite burg.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012385845184326
array(1) { ["section"]=> string(126) "bleu-bizhuteri-lukte-shtrenjta-me-parate-qe-shteti-kishte-per-femijet-e-varfer-denohet-me-58-vite-burg-ish-zonja-e-pare-177465" }